Kategorie

Zobacz nasze AukcjePrzyłbice spawalnicze 

Automatyczna przyłbica samościemniająca jest to przyłbica spawalnicza wykorzystywana w spawalnictwie w celu ochrony spawacza przed promieniowaniem powstały w czasie procesów spawalniczych. Obecnie jest jedna z najchętniej wybieranych metod ochrony twarzy i wzorku. Na rynku znajdują się obecnie przyłbice różnych producentów. Zarówno tych bardziej znanych producentów jak i tych mniej. Przykładowymi wytwórcami są firmy takie jak : ESAB , 3M, LINCOLN ELETRIC, KEMPPI, IDEAL , POWERWELD, SHERMAN, MAGNUM, WELDER FANTASY

Przyłbice spawalnicze zapewniają ochronę przed UV (promieniowanie ultrafioletowe) i IR (promieniowanie podczerwone). Zapewniają również bezpieczeństwo przed wysoką temperaturą i iskrami które powstają w czasie procesów spawalniczych. Niektóre z nich umożliwiają również zastosowanie tzw. nawiewu. System ten filtruje i dostarcza czyste świeże powietrze które jest niezbędne do komfortowej pracy. Zazwyczaj jest to system bateryjny najczęściej wystarczający na 7 do 10 godzin pracy na jednym ładowaniu.

Automatyczna przyłbica spawalnicza umożliwia najczęściej regulacje takich parametrów jak :

- Delay (Opóźnienie)

- Sensitive (Czułość)

- Stopień ściemnienia wyrażany w zakresach DIN w od 9 do 13 DIN

W niektóre przyłbice spawalnicze posiadają funkcje GRIND. Jest to „tryb” szlifierski , po przełączeniu na niego filtr przyłbicy dezaktywuje się i nie reaguje na wszelkie rozbłyski powstałe w czasie procesu szlifowania. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla tych którzy zarówno spawają jak i szlifują.

Przed wyborem przyłbicy trzeba się zastanowić jakiego typu przyłbice potrzebujemy. Przyłbice prócz ceny różnią się zastosowanym filtrem. Mają one różne parametry takie jak czas reakcji (szybkość), czas rozjaśnienia (po spawaniu), ilość czujników , klasa optyczna. W zależności jaką metodą będziemy spawać potrzebna jest odpowiednia przyłbica spawalnicza. Inną należy wybrać w przypadku spawania elektrodą otulona , a inna w przypadku spawania TIGiem a jeszcze inną jeśli spawa się tzw. PULSem.. Jeśli przyłbica spawalnicza samościemniająca będzie wykorzystywana przez nas do ciecia plazmą to musi być ona do tego przystosowana.

Spawanie należy do takich zajęć, które znajdują się w grupie wysokiego ryzyka, jeśli chodzi o możliwość uszkodzenia twarzy, czy oczu. Na pewno nie powinno się tego zagrożenia lekceważyć, ponieważ wzrok jest jednym z najważniejszych zmysłów, który pomaga nam w funkcjonowaniu. Z jego utratą wiąże się nie tylko kłopot ze znalezieniem pracy, ale także trudność w radzeniu sobie nawet ze zwykłymi codziennymi sprawami.

Odpowiednia ochrona oczu oraz twarzy to podstawa!

Dlatego właśnie tak istotna jest właściwa ochrona wzroku przed niekorzystnym wpływem promieniowania, uszkodzeniem mechanicznym, czy też termicznym. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że podczas spawania dochodzi do reakcji fotochemicznych, które mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia osoby wykonującej takie zajęcie. Przyłbice spawalnicze gwarantują ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym, jak i podczerwonym. Zabezpieczą one przed wysoką temperaturą oraz dużą ilością iskier powstałych podczas procesu łączenia metalowych części ze sobą, przy pomocy spawów. Zarówno ci, co są profesjonalnymi spawaczami, jak również osoby, które tylko doraźnie i na potrzeby użytku domowego wykonują takie prace, powinny bezwzględnie przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Trzeba koniecznie wyposażyć się w niezbędne akcesoria ochronne. Dzięki nim będzie można spokojnie wykonać zaplanowane prace. Bez obaw o własne, tak cenne przecież zdrowie.

Co może Państwu zaproponować SpawArt?

Bardzo potrzebną rzeczą, bez jakiej lepiej nawet nie zaczynać spawania, jest właśnie przyłbica spawalnicza. To specjalna maska skutecznie ochroni oczy oraz twarz. W naszym sklepie znaleźć można różne produkty z tej serii, które postaramy się poniżej trochę bardziej przybliżyć. Możemy Państwu zaproponować sprzęt bardzo dobrej jakości, który warto wziąć pod uwagę, jeżeli myśli się poważnie o zachowaniu bezpieczeństwa. Należy do nich między innymi:

- Przyłbica spawalnicza pasywna - jest najprostszą formą sprzętu tego typu. Przy jej wyborze nie powinno być większego problemu. Do niej natomiast trzeba jeszcze dopasować filtr odpowiedni do rodzaju wykonywanego zajęcia. Istotną sprawą jest tu również ciężar przyłbicy, ponieważ ma on duży wpływ na komfort pracy. Im dłużej będzie ona trwała, tym bardziej taka ochrona będzie nam ciążyła. W naszym sklepie znajdą Państwo przyłbice pasywne marek Esab oraz Pomet, które odznaczają się właśnie wspomnianą lekkością.

- Przyłbica automatyczna — tutaj już sprawa staje się trochę bardziej skomplikowana, ponieważ tego typu sprzęt charakteryzuje się różnymi parametrami, jakie warto znać, a z reguły można je również samodzielnie regulować. Chodzi na przykład o:

- szybkość reakcji — czas przejścia z zaciemnienia do jasności, jeżeli jest zbyt szybki, może powodować chwilowe oślepienie osoby pracującej;

- czułość — warunki w danym miejscu pracy mogą być różne, z tej przyczyny przy zbyt jasnym świetle w pomieszczeniu czasem bywa tak, że następuje zbyt wczesne zaciemnienie, wtedy da się to wyeliminować właśnie za pomocą tego parametru;

- stopień ściemnienia — w przypadku masek samościemniających się, mechanizm przy pomocy specjalnych czujników sam rozpoznaje moment, kiedy filtr powinien się ściemnić lub rozjaśnić, co daje doskonały komfort pracy i nie trzeba zdejmować przyłbicy, aby zobaczyć spawaną rzecz.

To tylko niektóre funkcje, jednak mają one duży wpływ na komfort oraz jakość wykonywanej pracy. W naszym sklepie znajdą Państwo przyłbice automatyczne takich marek jak: Esab, 3m, Lincoln Eletric, Kemppi, Ideal, Powerweld, Sherman, Magnum, Welder Fantasy.

- Szybki PCV do przyłbic różnych firm.

- Akcesoria do przyłbic takie jak opaska przeciwpotna, czy baterie.

Niektórym wybór odpowiedniej przyłbicy wydaje się dość trudny i długo zajmuje podjęcie konkretnej decyzji. Jednak przede wszystkim należy zacząć od tego, do jakich prac urządzenie będzie wykorzystywane. Przyłbica spawalnicza i jej określone parametry na pewno powinny nam w tym pomóc. Inny sprzęt będzie odpowiedni, gdy chodzi o spawanie MMA oraz MIG/MAG a inny, gdy mowa o TIG. Dlatego właśnie warto wybierać urządzenie pod tym kątem.

Dodatkowa funkcja szlifowania

Poza tym warto wiedzieć, że niektóre przyłbice mogą mieć jeszcze dodatkowe funkcje, takie jak GRIND, czyli tak zwany tryb szlifowania. Chodzi o to, że podczas wykonywania takich czynności filtr przyciemnienia nie reaguje w ogóle, dlatego można spokojnie wykonywać swoją pracę. W końcu podczas szlifowania także przyda się ochrona na oczy. Z tego względu, jeśli ktoś oprócz spawania również zajmuje się często szlifowaniem to warto, ażeby pomyślał o takim rozwiązaniu. Należy także pamiętać, że wybór najtańszej opcji nie zawsze będzie najlepszym pomysłem. Wiele również zależy od samego stopnia zaawansowania prac.

Jeśli mają Państwo problem z wyborem odpowiedniego sprzętu, to z przyjemnością udzielimy pomocnych rad. Zapraszamy do obejrzenia oferty sklepu SpawArt, w której znaleźć można dokładny opis i pomocne zdjęcia wszystkich urządzeń. Zapraszamy do kontaktu w razie jakichkolwiek pytań.

 • Chemia sulima
 • DURACELL
 • ESAB
 • Fachowiec
 • IDEAL
 • INCOFLEX
 • Kuhtreiber
 • MAGNUM
 • METALWELD
 • PERUN
 • S2GO
 • SHERMAN Profi
 • Spartus
 • TEKNEL
 • Weldas